floex
english / česky
Kontakty

O mně

Tomáš Dvořák (*1978) aka Floex je skladatel, klarinetista, multimediální umělec a producent žijící v Praze. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby.

Vedle skládání hudby Tomáš též experimentuje rád nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty, nebo hudbu do her.

Vydal dvě alba "Pocustone" (2001) a "Zorya" (2011) a také EP Gone (2014). Oba tituly získaly několik prestižních ocenění nejen v České republice (3 Ceny Anděl, Nominace na evropské ceny Qwartz, Nominace na Apollo a Vinyla Awards). Nová velmi vzrušující spolupráce s Tomem Hodgem, reprezentovaná deskou “A Portrait Of John Doe” (2018) vytváří jinou úroveň synergie, kde se klasická hudba a avantgardní elektronika míchá do jedinečného organického universa.

Vedle své vlastní hudby je dobře známý svou spoluprací s Amanitou Design na soundtracku pro hry Samorost 2 (2006), Machinarium (2009) a Samorost 3 (2016). Soundtrack ke hře Machinárium byl přelomový a pomohl Tomášovi “zapsat se” v mezinárodním kontextu.

Na České scéně je muzikantsky spojen se Sárou Vondráškovou aka Never Sol, která s ním spolupracuje na živém projektu Floex a nazpívala i několik tracků. V mezinárodním kontextu jeho tvorbu zachytili a ocenili Jon Hopkins, Paul Hartnol z Orbital, Deadmaus a také Joe Acheson z Hidden Orchestra s který Tomáš zůstává v úzkém osobním i muzikantském kontaktu.

Je také autorem několika jedinečných interaktivních multimediálních instalací a představení (RGB, Crossroad, Live Score, Archifon ve spolupráci s Initi), které vytvořil od roku 2002.

V periodických cyklech se věnuje buď studiové práci a nebo koncertování. V posledních letech je též aktivní v oblasti DJingu, který ho zásadně ovlivnil v jeho pozdní tvorbě.

Je také autorem několika jedinečných interaktivních multimediálních instalací a představení (RGB, Crossroad, Live Score, Archifon ve spolupráci s Initi), které vytvořil od roku 2002.

Jeho hudba vyšla na vydavatelstvích Mercury KX (Decca Classics / Universal), Denovali, Minority Records a Quazi Delict.

menu

Novinky

 

O mně

 

Diskografie

LP, singly, kompilace, spolupráce

 

Floex naživo

Tomáš, Sára, Jirka, Marián

 

Videa

Hudební videa a dokumentace projektů

 

Interaktivní práce

Dokumentace (jen v angličtině)

 

Kontakty

Booking, Label kontakt, license atd.

 

facebook Soundcloud LastFm BandcampItunes

 

 

 

*

Digitální obchod


 

Google+