floex
english / česky
Kontakty

O mně

Tomáš Dvořák (*1978) aka Floex je skladatel, klarinetista, multimediální umělec a producent žijící v Praze. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby.

Do povědomí se jeho hudba dostala především díky debutové desce Pocustone (2001), na kterou, po delší umělecké odmlce v průběhu níž se věnoval spíše novým médiím, navázal deskou Zorya (2011) a EP Gone (2013). Tomáš je také znám svou spoluprací s nezávislým herním studiem Amanita Design. Vytvořil soundtracky ke hrám Samorost (2006), Machinarium (2009), Samorost 3 (2016).

Dvořák je také autorem několika unikátních hudebních interaktivních instalací a performancí (RGB, Křižovatka, Živá Partitura), v nich Tomáš zkoumá nové možností vytváření hudby zejména v propojení se současnými interaktivními technologiemi. Jeho poslední práce Archifon I. (www.archifon.org), vyvinutá ve spolupráce s Danem Gregorem, sklidila ohlas v řadě médií v BBC, Wired, Forbes, atd. Archifon II byl ve stejném roce prezentován na bruselském festivalu Nuit Blanche , Archifon III dokonce na festivalu Ars Electronica 2014!

Za svou hudbu získa řadu ocenění (3 x Andělé, nominace na Vinyla a Apollo ceny, ocenění Qwartz Awards, Machinarium, jako nejlepší soundtrack ve světově nejčtenějším časopisu o hrách PC Gamer), ale za největší “vnější pochvalu” sám považuje to, že jeho tvorbu sami objevili a ocenili jeho známější kolegové jako je Jon Hopkins, Paul Hartnol z Orbital, Joe Acheson z Hidden Orchstra, God Speed You Emperor nebo i Deadmaus.

menu

Novinky

 

O mně

 

Diskografie

LP, singly, kompilace, spolupráce

 

Floex naživo

Tomáš, Sára, Jirka, Marián

 

Videa

Hudební videa a dokumentace projektů

 

Interaktivní práce

Dokumentace (jen v angličtině)

 

Kontakty

Booking, Label kontakt, license atd.

 

facebook Soundcloud LastFm BandcampItunes

 

 

 

*

Digitální obchod


 

Google+